Strona głównaKonferencje onlineI Opowieści o pewnym klasztorze

I Opowieści o pewnym klasztorze

Eugeniusz Grzywacz "Opowieść o pewnym klasztorze" Tom I

"Im więcej lat nam przybywa, tym więcej własnych historyjek mamy do opowiedzenia. Nie chodzi tutaj o życiorys pełen dat i faktów, ale o wydarzenia, których nigdy nie podamy, pisząc CV, chociaż są dla nas niezwykle ważne, chętnie do nich wracamy myślami lub opowiadamy innym, bo mają ogromne znaczenie dla nas osobiście i mogą być bardzo pouczające dla naszych słuchaczy. Podobnie bywa z miejscowościami i obiektami. Słyszeliśmy, jak fascynująca jest opowieść o powstaniu krakowskiej „Damy z łasiczką”, jak tajemnicza jest symbolika zawarta przez Leonarda da Vinciw samym obrazie, a także jak sensacyjne są jego dzieje. Równie barwne są opowieści o klasztorach powstających w różnych okresach dziejów i porozrzucanych po całej naszej polskiej ziemi.(...)" 
"Opowieść o pewnym klasztorze" Tom I - wstęp

 

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania elektronicznych wersji Opowieści o pewnym klasztorze autorstwa o. Eugeniusza Grzywacza. 

Na stronie regularnie będą zamieszczane linki do kolejnych opowiadań. 

Zapraszamy. 

 

1. 1 Opowieść o pewnym klasztorze Wstęp - 
https://www.youtube.com/watch?v=QMDd8Zm67mE&t=16s

2. Opowieść o hebdowskim Orle cz.1 - opowiadanie 16 z cyklu "Opowieść o pewnym klasztorze" -https://www.youtube.com/watch?v=KuwM2OLgMFs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ltXd0E03ynT7APH-20tBNGvdwUYgcN-Yg7vIozy8ONJmVmFB7YoDbohE

3. Opowieść o hebdowskim Orle cz.2 - opowiadanie 16 z cyklu "Opowieść o pewnym klasztorze" -
https://www.youtube.com/watch?v=Wa37g3-puAQ

4. Opowieść o hebdowskim Orle cz. 3 - opowiadanie 16 z cyklu "Opowieść o pewnym klasztorze" -
https://www.youtube.com/watch?v=4prKwpuDKW0