Strona głównaKulturaWystawy

Wystawy

wystawa"Zakonne dziedzictwo kulturowe w zbiorach pijarów"

Na początku kształtowania kultury europejskiej klasztory odgrywały szczególną rolę, były wiodącymi ośrodkami nauki i sztuki. W dzisiejszych czasach ta chlubna tradycja powraca. Centrum Wiara i Kultura, w ramach rewitalizacji klasztoru, zyskało w zabytkowych krużgankach niezwykle efektowną powierzchnię wystawienniczą. Ta część obiektu klasztornego pełni rolę galerii sztuki, która oprócz walorów artystycznych i historycznych, ukazujących dziedzictwo europejskie, narodowe i pijarskie, podobnie jak w dawnych wiekach tak i dzisiaj promuje dobrą sztukę, i to nie tylko sakralną.

Istotnym zadaniem Centrum jest tym samym dbałość o upowszechnianie kultury i sztuki. Z tego powodu w naszych założeniach mieści się również udostępnianie powierzchni wystawienniczej także innym podmiotom i instytucjom w celu organizacji ekspozycji malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki, tkanin artystycznych i innych dzieł wykorzystujących nowe techniki twórcze, fotografii, instalacji multimedialnych i zdarzeń artystycznych oraz ekspozycji zbiorów prywatnych kolekcji i organizowania wystaw tematycznych.Pierwszą, inauguracyjną wystawą przygotowaną w ramach działalności Centrum Wiara i Kultura jest ekspozycja prezentująca dziedzictwo kulturalne i duchowe Zakonu Pijarów. 

Obecnie Hotel św. Norberta oraz Centrum Wiara i Kultura serdecznie zaprasza do oglądania wystawy "Słowa na wieczność". Najważniejsze słowa w historii ludzkości wypowiedziane przez Jezusa z Nazaretu w Kazaniu na Górze, to Osiem Błogosławieństw. Są to Słowa prowadzące do Wieczności wszystkich tych którzy odkrywają ich niezwykłą prawdę. Tematyka Błogosławieństw jest główną treścią wystroju kopuły kościoła klasztornego w Hebdowie i rozpoczynającej się wystawy w Galerii na Krużgankach.

Obecnie zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy "Matka Wieczności" oraz "Zdarzenie identyczne z naturalnym"

Wszystkich zainteresowanych wynajęciem powierzchni wystawienniczej prosimy o kontakt: info@wiaraikultura.pl.

Galeria